niedziela, 12 marca 2017

Remigiusz Rączka, Sebastian Nowak - "Zasmakuj w Sienkiewiczu"

Tytuł: Zasmakuj w Sienkiewiczu
Autor: Remigiusz Rączka, Sebastian Nowak

Stron: 192
Gatunek: książka kucharska, 
Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-811-0014-4

Książki kucharskie nie są mi obce chociaż zdecydowanie częściej korzystam z przepisów rodzinnych lub od znajomych. Jeśli tylko mam spokój to uwielbiam spędzać czas w kuchni przy naczyniach i kuchence. Jednak bardzo wyraźnie odgradzam od siebie gotowanie od pieczenia. To drugie ani nie jest przeze mnie lubiane ani tym bardziej mi nie wychodzi. Skąd pomysł na to by zajrzeć akurat do tej pozycji? A stąd, że uwielbiam Pana Remigiusza. Nałogowo oglądam jego program pt. "Rączka gotuje" i nie mogła bym sobie darować by nie mieć tej pozycji. 

To co kryje się na kartach tej przepięknie wydanej książki to kuchnia staropolska. Proste, zdrowe i już mogę potwierdzić, że smaczne przepisy. Znalazłam tam coś co jeszcze dziś będąc u babci na wsi często robię czyli - podpłomyki. Jest to chyba ostatnia rzecz, której bym się spodziewała, a dzięki temu, że jednak są to uśmiech na twarzy jest bezcenny. Aż żałuję, że nie dysponuję w domu piecem, bo z kuchenki to już zupełnie nie to samo. Co poza tym? Potrawy z grzybów, kilka słodkich deserów i wiele przepisów opierających się na dziczyźnie. Myślę, że każdy znajdzie tu jakiś przepis, który skradnie jego serce, żołądek i kubki smakowe.

Całość jest o tyle interesująca, że okraszona jest naprawdę fajnymi ciekawostkami oraz zdjęciami nie tylko potraw, ale samego Remigiusza. Ciężko dodać tu coś więcej prócz tego byście nabyli i gotowali wraz z Rączką tak jak ja. Nie zawiedziecie się, i dzień zakończycie nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale i pełnym brzuszkiem!

Ocena: 10/10

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Sonia Draga

2 komentarze:

  1. Zdjęcia na okładce wygląda przepysznie ;) Więc i pewnie przepisy są bardzo smaczne - choć kuchnia staropolska nie kojarzy mi się aż tak bardzo ze zdrowiem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No cóż nie każdy przepis jest zdrowy to trzeba przyznać ;) ale smaczny na pewno - co prawda jeszcze wszystkich nie wypróbowałam, ale może z czasem. Muszę też zrobić zdjęcie czegoś jak ugotuję - jeśli zdążę przed rodzinką :D

      Usuń