poniedziałek, 30 listopada 2015

Casey Watson - "Dziewczynka,która przestała mówić"

Tytuł: Dziewczynka, która przestała mówić
Seria: Skrzywdzone
Autor: Casey Watson
Stron: 272
Gatunek: Dokument, dramat, literatura faktu
Wydawnictwo: Amber
ISBN 978-83-2415-545-3

Casey Watson jest moja drugą ulubioną autorką książek na faktach. Staram się czytać wszystkie jej książki, ale wiadomo jak jest. W każdym razie z każdą jej pozycją dociera do mnie jaki świat, a raczej ludzie na nim żyjący potrafią być okrutni. Przemoc fizyczna, psychiczna, stręczycielstwo, molestowanie, znęcanie i inne drastyczne zachowania to tematyka książek, która gości w moim życiu wyjątkowo często choć naprzemiennie z fikcją literacką.

Casey Watson pracuje w szkole publicznej. Jej klasa składa się z pięciorga uczniów. Każdy z nich ma swoje problemy, ale dość dobrze udało im się wszystko razem poukładać. Jednak pewnego dnia do tak zwanej "jednostki" czyli klasy Casey trafia Imogena. Dziewczynka nie mówi. Problemem jest to, że tylko w szkole. Mała mieszka z dziadkami, bo matka ja zostawiła, a ojciec próbuje ułożyć sobie życie z nową partnerką, której niestety Im nie lubi, a mało tego się jej boi! Jaki jest tego powód? Jak się tego dowiedzieć skoro dziewczynka nie chce powiedzieć ani słowa? Czy uda się zwalczyć tzw. mutyzm wybiórczy u Imogeny? Kto i kiedy uwierzy w to co próbuje przekazać mała Im? Do jakich działań będzie zmuszona Casey i reszta pracowników szkoły by pomóc dziewczynce? Czy w ogóle się to uda? Na te i wiele innych pytań odpowie nam właśnie ta książka.

Cenię sobie tego typu literaturę za przesłanie i uświadamianie. Staram się nie oceniać, nie komentować, nie bronić i nie osądzać. Ale im więcej tego typu pozycji za mną tym bardziej czuję się bezradna i załamana. Do czego musi dojść by rodzice otwarli oczy na krzywdę dziecka? Co musi ono zrobić by ktoś uwierzył w to co przechodzi? Często serce mi krwawi, gdy poznaję losy kolejnego małego i bezbronnego człowieczka, które najczęściej podejmuje walkę z wiatrakami. To pozycja dla każdego, kto chce zobaczyć co może dziać się obok. Polecam z ręką na sercu!

<Ocena: 10/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz