niedziela, 17 kwietnia 2016

Cathy Kelly - "Zaczęło się w Paryżu"

Tytuł: Zaczęło się w Paryżu
Autor: Cathy Kelly
Stron: 552
Gatunek: literatura współczesna, literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-556-1

Coraz częściej zdarza mi się sięgać po coś z poza gatunku thrillera czy kryminału. I coraz częściej się z tego cieszę. Chyba na starość łagodnieję. Ale najważniejsze, że dobrze mi i z tym i nowymi książkami! Z panią Kelly do czynienia miałam pierwszy raz, ale notatka na okładce, że jej opowieść podnosi na duchu przekonała mnie do przeczytania bez wahania. Czy było warto?

Wraz z bohaterami przenosimy się do Paryża, a dokładniej na Wieżę Eiffela. To tu Michael oświadcza się Katy. Pełen obaw, wśród obcych ludzi nieśmiało wyciąga pierścionek i słyszy: TAK! Ich decyzja zmienia losy wielu osób, a wśród nich trzech kobiet. Vonnie po stracie męża całą siebie wkłada w pracę w cukierni. I choć ma kogoś kogo kocha to boi się nowego związku, bo świadoma jest, że w każdej chwili ktoś może go zniszczyć. Grace jako matka Michela jest zafascynowana, zafascynowana, przerażona i ... wystraszona. Dlaczego? Bo będzie musiała przebywać w obecności męża z którym rozstała się lata temu, a nadal coś do niego czuje. Niejednokrotnie zada sobie pytanie czy decyzja, którą podjęła tak dawno temu była słuszna. no i Leila. Zostawiona przez męża udaje twardą i nieprzestępną. W rzeczywistości jej serce krwawi, a dusza płacze. Jednak jako przyjaciółka panny młodej zrobi wszystko by tamta była najszczęśliwszą osobą pod słońcem.

Losy wszystkich trzech jakże różnych kobiet, ale nie tylko przeplatają się i układają w fascynującą, optymistyczną, ale i niezwykle życiową historię. Aż nie mogę uwierzyć, że nie znałam Cathy Kelly wcześniej! Pozycja dla miłośniczek powieści obyczajowych ukazujących cały wachlarz emocji! Przeczytajcie, bo to mądra, ciepła i wciągająca książka!


<Ocena: 9/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Sonia Draga

1 komentarz:

  1. Piękna historia. Czasem trzeba oderwać się od mrocznych kryminałów i przeczytać coś lekkiego. Ściskam Cię mocno

    OdpowiedzUsuń