czwartek, 28 kwietnia 2016

Eleri Fowler - "Radość kwiatów"

Tytuł: Radość kwiatów
Autor: Eleri Fowler
Stron: 96
Gatunek: kolorowanka, relaks, przyroda
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
ISBN: 978-83-276-2089-7


"Relax take it easy"

Kolorowanki aktualnie wręcz nas bombardują. Ich formaty są przeróżne, a obrazki jakie w nich znajdziemy zainteresują każdego. Od zawsze uwielbiałam poświęcać czas kolorowaniu - techniki jakie stosowałam były od pospolitego malowania kredkami, konturowania długopisami czy mazakami i wypełnianie kredkami, ale też wyklejanie! 

"Radość kwiatów" chyba po samym tytule już zdradza nam swoją zawartość czyli kwiaty, ich kompozycje i wszelkie przedmioty z konieczną ich obecnością. Jedne ogromne, drugie delikatne,  następne w pełnym rozkwicie, a jeszcze inne jako maleńkie pączki. Całość daje nam przepiękny i misternie zaplanowany ogród z umiejscowionymi cytatami chociażby samego Williama Szekspira. Ja pozwolę sobie zacytować coś co pięknie będzie pasować do recenzowanej pozycji:

"Kwiaty to uśmiech ziemi" - R. W. Emerson*

Wielu z nas kolorowanie relaksuje, przenosi w inny pełen barw i nasycenia świat, ale przede wszystkim odmładza. No, bo kto z nas jako dziecko nie miał przygód z jakimikolwiek obrazkami i kredkami? A najlepsze w tym wszystkim jest to, że nic nas nie ogranicza - no chyba, że brak kredek w kolorach jakie widzi nasza wyobraźnia! Polecam dla relaksu i na co dzień!

* - Cytat z "Radość kwiatów" Eleri Fowler- str. 31-32


<Ocena: 7/10>


Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu HarperCollins Polska

2 komentarze:

  1. Też polecam ten zestaw kolorowanek bo są naprawdę bardzo fajne.
    Warto wspomnieć też, że w sieci są już dostępne kolorowanki przyszykowane specjalnie dla dorosłych. Np. takie: Kolorowanki dla dorosłych

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa 😃😃😃

    OdpowiedzUsuń