piątek, 2 października 2015

Faye Kellerman - "Ciuciubabka"

Tytuł: Ciuciubabka
Autor: Faye Kellerman
Stron: 448
Gatunek: sensacja, kryminał, thriller
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
ISBN 978-83-276-1404-9

Sięgając po książki z gatunku sensacji czy thrillera mam pewne oczekiwania. Zazwyczaj nie są zbyt wysokie, ale jak dobrze wiemy i z zaspokojeniem takich bywa ciężko. Czy ta pozycja zalicza się do tych pozytywnie zaskakujących czy wręcz przeciwnie? Zobaczymy...

Peter Decker to porucznik wydziału zabójstw. Zostaje wezwany na miejsce wielokrotnego morderstwa. Jedna ofiara przeżywa atak, ale niewiele jest w stanie powiedzieć. O sprawie będzie bardzo głośno gdyż ginie miliarder Guy Kaffey i jego żona. Podejrzane staje się to, że wspierał wyłącznie byłych więźniów, a jako ochroniarzy swojej posiadłości zatrudniał osoby z wyrokami oraz należące do gangu. Śledztwo staje się o tyle trudne, że podejrzanych zamiast ubywać to przybywa. Zaczyna się gra w tytułową "Ciuciubabkę". 

Świetnym zabiegiem jest dwutorowość powieści. W jednym momencie towarzyszymy Deckerowi w śledztwie, w drugim jego żonie, która pracuje jako ławnik. Niestety ich losy się splatają i to w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach. Jak potoczą się ich losy? Ile osób starci życie, a ilu z nich grozi niebezpieczeństwo? Jaki będzie wynik śledztwa?

Znakomity i klimatyczny kryminał. Klimat jakim uraczyła nas tutaj Faye jest mroczny i specyficzny. Wielowątkowość, która z czasem układa się w spójną i ciekawą historię godna jest poświęcenia odrobiny czasu. Polecam jeśli lubicie ten gatunek, a jeśli chcecie spróbować to świetna pozycja na zaczęcie przygody z kryminałem!

<Ocena: 10/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu HarperCollins Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz