poniedziałek, 2 maja 2016

Sheila Jeffries - "Salomon kot, który leczył dusze"

Tytuł: Salomon kot, który leczył dusze
Autor: Sheila Jeffries
Cykl: Salomon
Stron: 240
Gatunek: Literatura współczesna, literatura piękna, obyczaj, dramat
Wydawnictwo: Amber
ISBN: 978-83-2415-453-1

Uwielbiam książki, gdzie głównym bohaterem są zwierzęta. W ostatnim czasie pojawia się ich coraz więcej. Jedne są fantastyczne drugie niekoniecznie. Niektóre śmieszą, a inne wzruszają. Jednak prawie każda porusza w nas jakieś struny emocjonalne. Dlatego też widząc tę książkę, a czytając wcześniej Alfiego i inne pozycje z kocimi bohaterami nie mogłam sobie odpuścić. 

Salomon jest kotem i narratorem, ale przede wszystkim głównym bohaterem. Kiedy go poznajemy nie żyje i jest w kocim niebie. Prowadzi tam bezstresowe, spokojne i szczęśliwe "życie". Gdy pojawia się misja do spełnienia to właśnie Salomon chce wrócić na ziemię, bo ma okazję wrócić do swojej ukochanej pani - Ellen. Jednak nie będzie to takie łatwe, bo kocurek umarł jako dorosły, a powróci jako kocię. I będzie musiał nie tylko przejść wszystkie etapy rozwoju, ale też znaleźć swoją panią! Ale, gdy już się udało i to co wydawało by się najtrudniejsze Salomon ma za sobą zaczyna się pod górkę. Jednak on się nie poddaje i robi to po co zszedł na ziemię - leczy dusze! 

Jego przygody i postępowanie przedstawiają go jako bardzo sympatycznego i przyjaznego kocura. Wzrusza i rozśmiesza. Bawi i smuci. I choć całość daje wrażenie bajki czy baśni przez dodanie kociego nieba czy aniołów to jako miłośniczka zwierząt wiem, że nie jeden kot, pies czy inny zwierz potrafi leczyć. Dlatego też tego typu książki były, są i będą bliskie memu sercu choćby nie wiem jak naiwne i wymyślne były. Jeśli kochasz zwierzęta to pozycja jest dla Ciebie wręcz obowiązkowa, bo żal nie znać historii kota Salomona, która oparta jest na faktach - życiu prawdziwego Salomona.


<Ocena: 8/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

1 komentarz:

  1. Jestem bardzo ciekawa historii o kocie Salomonie.
    Już nie mogę się doczekać aż zacznę ją czytać

    OdpowiedzUsuń