środa, 23 listopada 2016

Praca zbiorowa - "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie"

Tytuł: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie
Stron: 80
Gatunek: kolorowanka
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
ISBN: 978-83-276-2400-0

Chyba wszyscy zauważyliśmy jak wielką popularnością cieszą się kolorowanki antystresowe. Do wyboru mamy tematyki wedle uznania. Począwszy od przedziwnych esów-floresów skończywszy na konkretnych rzeczach tj. kwiaty, zwierzęta czy budynki. Jednak również tego było mało zarówno twórcom malowanek jak i ich odbiorcom. I właśnie w ten sposób trafiła w moje ręce kolorowanka inspirowana Harry'm Potterem. A dokładniej rzecz mówiąc filmem "Fantastyczne zwierzę i jak je znaleźć", który 18 listopada wszedł do kin. 

Ja nigdy nie byłam jakąś zapaloną fanką Harry'ego. Sama dotarłam ledwo do czwartego tomu jego przygód. Podobało się, rozrywka była, ale nic poza tym. Może liczyłam, że kolorowanka to zmieni i pokaże mi jego świat z innej strony. No i właśnie to jest ten kolejny raz, kiedy czegoś oczekiwałam i się zawiodłam. Nie dostałam tego o czym myślałam, a czarno-biała galeria scen z filmu, którą można ujrzeć wewnątrz nie zrobiła na mnie wrażenia. Nie znalazła tych choćby najmniejszych drzwiczek w mojej duszy by coś zaskoczyło i zafascynowało - choćby jedna scena.

Jednak świadoma jestem, że miłośnicy Harry'ego, jego przyjaciół i magii doświadczą mieć wiele radości w towarzystwie tej pozycji. Różnorodność kadrów pokazujących budynki i postacie, ale też niezwykłe kształty i przedmioty będą nie lada gratka dla koneserów i fanów, a jedyne co może ich ograniczać to wyobraźnia i liczba kredek, flamastrów czy farb pod ręką. I choć w dalszym ciągu świat Harry'ego i magii to nie mój świat to zrelaksować mi się udało, a właśnie na to liczyłam najbardziej. Fanom fantastyki, Nowego Yorku, Harry'ego Pottera oraz miłośnikom kolorowanek polecam z całego serca!

<Ocena: 6/10>


Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu HarperCollins Polska

4 komentarze:

 1. Mam jedną kolorowankę z Harrego ale te zwierzęta to muszę kupić :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Te Potterowskie kolorowanki mogą spodobać się tylko fanom Pottera (w każdyn razie tak mi się wydaje) i osobiście je uwielbiam. Niestety "Fantastyczne zwierzęta" wydają mi się mniej dopracowane, ale podejrzewam, że i tak będę świetnie się bawić kolorując poszczególne obrazki i przypominając sobie sceny z filmu.
  I naprawdę nie przeczytałaś całego cyklu? A ja Ci podsyłałam moje ff xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje FF przeczytam na pewno. A HP niestety nie doczytałam. U mnie było to trochę "na złość mamie odmrożę sobie uszy". Najpierw pozwoliła kupić mi książki, a an 4 tomie stwierdziła, że resztę mogę wypożyczyć. No to jak nie mogę kupić to nie będę czytać xD

   Usuń
 3. Oj cieszą się cieszą. Już mam kilka nowych w zanadrzu. A najfajniejsze to atlas świata. Super się maluje. Biorę ze sobą na wakacje. Ta też fajna. Widziałam film o tym tytule i bardzo mi się podobał.

  OdpowiedzUsuń