niedziela, 24 maja 2015

Simone Elkeles - "Prawo przyciągania"

Tytuł: Prawo przyciągania
Autor: Simone Elkeles
Stron: 304
Gatunek: młodzieżowa, romans, dramat, obyczaj
Wydawnictwo: Amber
ISBN: 978-83-241-5398-5

Po przeczytaniu pierwszej z serii książki Simone wiedziałam już, że ani nie przepuszczę żadnej kolejnej ani tym bardziej nie przestanę czytać młodzieżowych książek. Żałuję jednego - że tak ciężko znaleźć coś co wywoła emocje takie jak pozycje Elkeles...


"Prawo przyciągania" to 2. tom przygód braci Fuentesów. Tym razem głównym bohaterem jest Carlos - młodszy brat Alexa. Pierwsze co przychodzi mi na myśl po obu książkach to stwierdzenie - "Gdzie pojawi się nazwisko Fuentes tam będą kłopoty i to nie małe, ale będzie też coś więcej - będzie gorąco". I faktycznie się to sprawdziło. I choć docelowo nie było aż takiego "WOW" jak przy pierwszej części to i tak wpadłam jak przysłowiowa śliwka w kompot.

Carlos to oczekujący na osiemnaste urodziny, buntowniczy nastolatek. Robi wszystko na przekór starszemu bratu, denerwuje w zasadzie wszystkich, a w ślad za nim ciągną się kłopoty i to nie małe. Nie przestrzega żadnych zasad, a ostatnie rzecz o jakiej myśli to przemiana i ustatkowanie. Jest typem pozera. Pytanie brzmi czy osoba, którą zgrywa to przykrywka czy rzeczywistość.

Kiara to nastoletnia skromna i nieśmiała córka profesora. Ma problemy z akceptacją siebie oraz jąkaniem. Choć śliczna maskuje się ubiorami, a jej hobby to wycieczki górskie i majsterkowanie przy swoim samochodzie. Jej jedynym przyjacielem jest Tuck - gej (swoja droga mój nieprzebity ulubieniec w tej książce ;) )

Co musi się stać by droga jakże różnych osobowości się skrzyżowała? Jak skończy się prośba Carlosa by Kiara została jego dziewczyną na niby? Czy chłopak pozwoli sobie pomóc, a przy tym zawalczy o to co a raczej o kogoś kto okaże się wyjątkowy w jego życiu? Czy weźmie przykład ze starszego brata i zdecyduje jednak zrezygnować z miana buntownika?

Książka warta przeczytania choćby ze względu na emocje jakimi jest przepełniona i jakimi przepełnia nas pod czas odwracania stron jedna za drugą. Dawno nie czytałam niczego z takim zaangażowaniem i zapałem. Pozycja po prostu dla każdego!

<Ocena: 10/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz