wtorek, 26 maja 2015

Dominika Van Eijkelenborg - "Czuły punkt"

Tytuł: Czuły punkt
Autor: Dominika Van Eijkelenborg
Stron: 336
Gatunek: dramat, thriller, thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
ISBN 978-83-276-1327-1

Opis z tyłu okładki spowodował, że nie mogłam odmówić tej pozycji przeczytania. Jak się okazało w me ręce trafił thriller psychologiczny i to na prawdę godny uwagi.

Nie jedna osoba wie co to lub przynajmniej słyszała o czym takim jak "syndrom sztokholmski". Mianem tym nazwano zależność i więzi jakie łączą po pewnym czasie oprawcę i jego ofiarę. Zaczynając czytać tę pozycje właśnie to przychodzi nam na myśl. Ale czy na pewno? 

Weronika to studentka weterynarii, która wyjechała do Holandii na wymianę studencką. W Amsterdamie miała odnaleźć życiową drogę. Niestety los chciał inaczej i trafia w ręce bandytów - na krótko. Później opiekuje się nią tajemniczy mężczyzna. Czy jest jej wrogiem czy sprzymierzeńcem? Chce jej pomóc czy coś zrobić? Dlaczego zaczyna coś do niego czuć i nie jest to nienawiść? Czy możliwe jest by i on czuł coś do niej? 

"Czuły punkt" to emocjonująca książka pełna sprzecznych uczuć. Panuje tu strach pomieszany z bezpieczeństwem, nienawiść przeplata się z uczuciem miłości, osamotnienie łączy się z posiadaniem kogoś bliskiego. Walka ofiary z uczuciami do prześladowcy, oraz walka prześladowcy z uczuciami jakie wzbudza ofiara. 

Książka tak skomplikowana jak prosta, a tak prosta jak skomplikowana. Idealna dla osób uwielbiających mocno rozbudowane wątki psychologiczne, ale tez dla miłośników thrillerów. 


<Ocena: 9 /10> 

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Halrequin Mira

2 komentarze: