czwartek, 9 lipca 2015

Casey Watson - "Milczenie chłopców"

Tytuł: Milczenie chłopców
Seria: Skrzywdzone
Autor: Casey Watson
Stron: 286
Gatunek: biografia, dokument, dramat
Wydawnictwo: Amber
ISBN 978-83-241-5318-3


Książki Watson znam już od pewnego czasu i sięgam po każdą kolejną jaką wyda. Stąd też i ta trafiła w me ręce. Za co cenię jej powieści? Za wszystko. Po prostu się w nich zatapiam i wypływam dopiero, gdy moje ręce przełożą tylną okładkę. Czasami w oku pojawi się łza, momentami w sercu zakuje żal i niezrozumienie wobec niektórych dorosłych, a najczęściej ma się ochotę wrzasnąć na cały głos by usłyszał cały świat, że dziecko to bezbronna i niczemu niewinna istota za którą my dorośli odpowiadamy!!!

Tym razem pod dach Casey w niedługim odstępie czasu trafia dwóch dziewięciolatków.
Pierwszy z nich to Jenson, który miał być kilka dni, a pojawia się dość niespodziewanie. Powodem jego pobytu jest fakt, że w domu został z trzynastoletnią siostrą, bo mama wyjechała z chłopakiem... na wakacje!
Georgie od urodzenia mieszka w domu dziecka. Niestety zostaje ono zlikwidowane szybciej niż planowano i pilnie potrzeba znaleźć dla niego tymczasowe miejsce pobytu. Casey jak zawsze nie umie powiedzieć nie i przygarnia również jego. Zasadniczym problemem jest to, ze Georgie choruje na silną odmianę autyzmu i każdy stres i zmiana pogłębiają jego chorobę.
Czym skończy się umieszczenie tych maluchów pod jednym dachem? Czy nienawiść jaką od początku do siebie czują zmieni się w niezwykłą więź?

Książka dla wszystkich, którzy lubią literaturę dokumentalną o krzywdach wobec dzieci.

<Ocena: 10/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

1 komentarz:

  1. Sądzę,że książka warta uwagi i na pewno z chęcią bym przeczytał.Dzięki za zachętę.

    OdpowiedzUsuń