piątek, 17 lipca 2015

Jon Jefferson, Bill Bass - "Kości zdrady"

Tytuł: Kości zdrady
Cykl: Trupia Farma

Seria: Ślady zbrodni
Autor: Jon Jefferson, Bill Bass
Stron: 319
Gatunek: thriller, kryminał, medycyna sądowa
Wydawnictwo: Dolnośląskie
ISBN 978-83-245-9154-1


Gdy przerzucając strony książki poznałam Ośrodek Badań Antropologicznych w Tennessee zwany pospolicie Trupią Farmą do głowy przyszła mi pewna myśl. Mianowicie: Jak to jest pracować w miejscu gdzie z każdego kąta, zakamarka i skrawka ziemi patrzą na Ciebie puste oczodoły zwłok...

Bill Brocton antropolog sądowy prowadzi w Ośrodku szkolenia jak postępować przy zwłokach skażonych radioaktywnie. Kto mógł pomyśleć, że przyda się ono aż tak szybko?! Niedługo po tym zostaje wezwany do hotelowego basenu. Zastaje tam zamrożone zwłoki Leonarda Novaka - wybitnego fizyka, który stworzył podczas II wojny światowej reaktor plutonowy. Okazuje się, że śmierć Novaka nie jest przypadkiem, a wymyślnym morderstwem. Mało tego rozwiązanie zagadki sięga początków Oak Ridge - Atomowego Miasta. Jednak prawdziwym problemem okaże się wykonana sekcja zwłok. Osoby w niej uczestniczące zostaną narażone na zagrażające zdrowiu i życiu promieniowanie gamma. Jak potoczą się losy Broctona, jego asystentki i lekarza wykonującego sekcję? Poleca zapoznać się z ich losami.

Niestety zirytował mnie fakt, że została wydana w Polsce od środka czyli od 4 tomu. Mało tego wydano jeszcze 5 a potem dopiero 7. I mimo, że nie ma się uczucia wkraczania w świat bohaterów od środka to i tak nie lubię takiego czytania. Książka jest świetna i rewelacyjnie się czyta. Polecam ją osobom interesującym się medycyną sądową, sekcjami etc. bo jest na prawdę świetnej jakości pod tym względem. Mniej tu napięcia i dynamicznej akcji niż można by się spodziewać, ale całość jest, ze tak ujmę przyjemna. 

<Ocena 8/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Publicat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz