poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Wulf Dorn - "Koszmarna cisza"

Tytuł: Koszmarna cisza
Autor: Wulf Dorn
Stron: 366
Gatunek: thriller, thriller psychologiczny, dramat
Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN 978-83-7999-310-9


Pewnie wspominałam Wam, że kocham thrillery co nie? Więc resztę przemilczę. Przypomnę tylko, że Wulfa poznałam już jakiś czas temu dzięki jego pierwszej książce "Po drugiej stronie jaźni". Pozycja bardzo mi się spodobała i wciągnęła od pierwszych stron. Gdy zobaczyłam, że wydał nową książkę powiedziałam: "MUSZĘ JĄ PRZECZYTAĆ!" Czułam, że się nie zawiodę. I tak właśnie było...


Mówi się, że jeśli chce się żyć to tylko teraźniejszością ewentualnie planami czy marzeniami na przyszłość. Ale co jeśli w Twoim życiu wydarzyło się tyle złego, że to co było nie chce Cię opuścić i życie choć bardzo chcesz by było jak najlepsze to jednak nosi zbyt duże ślady przeszłości? Ślady, które atakują nie tylko umysł, ale drążą też serce i duszę powodując, że dopóki nie znajdziemy odpowiedzi na dręczące nas pytanie, a prawda nie wyjdzie na światło dzienne nie mamy szans na spokojne i normalne życie.

Jan Forstner to młody psychiatra, który stracił pracę w wyniku załamania nerwowego na skutek nawarstwiania się problemów z przeszłości i odejściem żony wraca do rodzinnego miasteczka. Mimo, że od zdarzeń, które go dręczą minęło już dwadzieścia trzy lata, mężczyzna nadal nie uporał się z demonami, a przyjazd w strony gdzie wszystko się rozegrało wcale mu nie pomaga. Pracę oferuje mu Raimund Fleischer - przyjaciel jego ojca. Wydawało by się, że podejmując pracę w Leśnej Klinice Jan powinien odzyskać spokój. Niestety staje się świadkiem makabrycznego samobójstwa - na pewno? Okazuje się, że to dziewczyna pielęgniarza z oddziału Jana, a jej najbliższa przyjaciółka wraz z nim i Forstnerem zaczynają grzebać głębiej. Do czego się dokopią i czy jest to bezpieczna decyzja? Okazuje się, że sprawa powiązana jest z przeszłością, a popełnione samobójstwo nie jest ani pierwsze ani ostatnie. 

Jeśli lubicie książki, które wyjaśniają się na końcu (no oprócz tych, których intuicja wyjaśnia wszystko od pierwszej strony) to pozycja jest dla Was idealna! Do tego spójna i płynna. Akcja dynamiczna toczy się cały czas, a Dorn odsłania co trzeba dopiero na kilku ostatnich kartkach. Wulf pisze rewelacyjne, klimatyczne i mroczne thrillery psychologiczne. Warto zapoznać się z jego książkami i śledzić rozwój jako autora. Polecam miłośnikom gatunku, ale i osobom, które chcą się z nim dopiero zapoznać.


<Ocena: 10/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Sonia Draga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz