niedziela, 30 sierpnia 2015

Max Bilski - "Hotel w Lizbonie"

Tytuł: Hotel w Lizbonie
Seria: Podróż ze śmiercią
Autor: Max Bilski
Stron: 206
Gatunek: Kryminał, sensacja, thriller, literatura polska
Wydawnictwo: Videograf
ISBN 978-83-7835-401-7


Skąd zainteresowanie "Hotelem..."? A choćby z opisu. No, bo wygrywasz w konkursie wycieczkę, jedziesz sobie wypocząć i nagle... BUM! Kilka zagadkowych zgonów w zaledwie parę dni. Tak to mój świat i tego typu wakacje mogła bym spędzić i ja...

Michał Zawadzki wraz z żoną wyjeżdża do Lizbony. Już pierwszego dnia wycieczka zostaje "ozdobiona" tragicznym wypadkiem. Do tego przewodniczka nie zachowuje się zbyt normalnie. Czy taka sytuacja w ogóle może zapowiadać wymarzony wypoczynek? Niestety. A Michał od początku był bardzo sceptycznie nastawiony do wyjazdu co wyjątkowo dosadnie daje nam do zrozumienia jako narrator całej historii. Jakby tego było mało wdaje się w bójkę z hotelowym włamywaczem, a jeden z mężczyzn z ich grupy turystycznej okazuje się być pierwszą miłością żony Michała - Joanny. Jak potoczy się dalej wypoczynek polskiej pary dziennikarzy? I czy będą mieć okazję w ogóle odpocząć? Przeczytajcie, a się dowiecie o tym i innych sprawach.

To co zachwyciło mnie w tej pozycji to styl i język. Fabuła pełna akcji została wzbogacona w barwny i ironiczny język narratora - Michała - głównego bohatera "Hotelu z Lizbonie". W planach mam zapoznanie się z innymi książkami Maxa z serii "Podróże ze śmiercią". Warto i zachęcam również Was czytelników by zapoznać się z Bilskim i jego historiami!


<Ocena: 8/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Videograf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz