środa, 27 stycznia 2016

Ninni Schulman - "Odpowiedz, jeśli mnie słyszysz"

Tytuł: Odpowiedz, jeśli mnie słyszysz
Cykl: Z Magdaleną Hansson
Autor: Ninni Schulman
Stron: 368
Gatunek: Kryminał, kryminał skandynawski
Wydawnictwo: Amber
ISBN 978-83-2415-209-4

Możliwe, że tak jak ja znacie już wcześniejsze losy Magdaleny Hansson oraz Christera Berglunda. Ja z reguły jeśli zaczynam serię to staram się ze wszystkich sił je zakańczać lub śledzić na bieżąco. Jedne cykle faktycznie na to zasługują, a inne niekoniecznie. Ninni jest jednak autorką, którą dość chętnie czytuję.

"Odpowiedz..." to trzeci tom przygód Magdy - młodej dziennikarki z niesamowitą wręcz tendencją do wpadania w tarapaty oraz Christerem - młodym policjantem, który oddaje całe swoje serce pracy. Petra - jego przełożona często bierze udział w polowaniach na łosie. W trakcie jednego z nich dochodzi do tragedii. Ginie jeden z myśliwych, a jego córka zostaje uznana za zaginioną. Po około dobie udaje się ją znaleźć, ale dziewczynka jest w fatalnym stanie i nie da się z nią nawiązać kontaktu. Policja stara się ustalić czy był to nieszczęśliwy wypadek czy może zaplanowane morderstwo. Petra niestety zostaje odsunięta od śledztwa jako osoba obecna przy wypadku, lista osób, które mogą poć podejrzane wydłuża się, a Magdalena swoim szczęściem znów wplątuje się w coś co może jej zaszkodzić. Czy Christer, Betty, Folke i Urban poradzą sobie z rozwiązaniem sprawy i to pod dowództwem Geira? Czy dziennikarka, która jest na urlopie macierzyńskim, przemęczona opieką nad małym dzieckiem, zżerana nerwami o cięcia budżetowe i bezczynnością w pisaniu artykułów powinna się w to mieszać? Kto odpowiada za śmierć mężczyzny, traumę nastolatki oraz kłopoty Magdy? Czy dojdzie do jeszcze jakiejś tragedii nim sprawa zostanie rozwiązana?

Warto zapoznać się z dalszymi losami bohaterów książek Schulman. Choć nie jest to ani wybitna ani idealna powieść to czyta się dość przyjemnie i naprawdę szybko. Klimat jest mroczny, akcja dość dynamiczna, a bohaterowi choć momentami irytują to jednak nie są "płascy". Seria warta uwagi szczególnie jeśli cenicie sobie tak jak ja skandynawskie klimaty!

<Ocena: 9/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz