niedziela, 22 maja 2016

Mo Hayder - "Wilk"

Tytuł: Wilk
Cykl: Detektyw Jack Caffery
Autor: Mo Hayder
Stron: 400
Gatunek: kryminał, thriller, dramat, thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-634-6

Powrót do tego co tygryski kochają najbardziej. Thrillery, kryminały i... zbrodnia, a nawet kilka. Ponieważ Mo znam już od kilku lat oraz kilku książek nie miałam chwili wahania by przeczytać właśnie tą pozycję. Tylko krótka myśl czy to będzie ta spokojniejsza czy wręcz przeciwnie i dynamiczna oraz krwawa jej książka. Pewne było jedno - jakakolwiek by nie była na 100% będę się świetnie bawić. Wniosek stąd, że po kilku jej pozycjach nigdy się jeszcze nie zawiodłam!

Jack Caffery to detektyw, który nie zawsze postępuje rozsądnie, ale zawsze zrobi wszystko by sprawę, która trafi w jego ręce rozwiązać - najlepiej z pozytywnym skutkiem. Tym razem Piechur - okoliczny włóczęga z którym utrzymuje przyjacielskie stosunki przekazuje mu psa i dołączoną do jego obroży karteczkę "Pomóżcie nam!". Problemem okazuje się to iż nie wie ani kogo ani gdzie ma szukać. Tak więc zaczyna walkę z czasem i wiatrakami. Jeździ, szuka i bierze ze sobą psa by obserwować jego reakcje czy teren jest mu znany.
Jak się okazuje w tym samym czasie zamożna rodzina walczy o przetrwanie. Uwięziona w posiadłości, która znajduje się na uboczu i odcięta od świata musi stawić czoło dwóm mężczyznom, którzy z początku podają się za policjantów. Rodzinie nasuwa się pytanie czy zbiegiem okoliczności jest tragedia, która wydarzyła się piętnaście lat temu i od której naśladowania pewnych elementów zaczęły się ich problemy dziś.
Czy Caffery'emu uda się połączyć fakty i zapobiec tragedii? Co łączy udających policjantów złoczyńców z wydarzeniami sprzed lat oraz Lucią, córką państwa Anchorów - Ferresów? Kto jeszcze zginie nim wszystko się wyjaśni?

Wiele pytań, jeszcze więcej tajemnic i mnóstwo tragedii. A wszystko w niepozornie zaczynającej się książce pani Hayder. Ale jak zwykle zaczyna się niewinnie, a potem dzieje się to co się dzieje. Książkę polecam z ręką na sercu, bo nie można się przy niej nudzić i nie odczuwać emocji, ale ostrzegam. Tylko dla ludzi o mocniejszych nerwach i lubiących krwawe wątki. Ja byłam i jestem zachwycona! Czekam na więcej książek Mo!

Ocena: 10/10

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Sonia Draga

2 komentarze:

 1. To się świetnie zapowiada. Z pewnością ją łyknę w minutę. :) Raz pras i już przeczytane

  Poleciłam twojego bloga w grupie czytelniczej mojej koleżanki Karolinko. Uważam że Twoje recenzje są świetne i mogą być przydatne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu książka jest świetna. Ja już lata temu pokochałam książki Mo Hayder. Pierwszą jej książką jaką przeczytałam był "Ptasznik" i do dziś go pamiętam. Robi wrażenie ;)

   P.S. Bardzo Ci dziękuję za tak miłą i dobrą opinię o moich recenzjach oraz za polecenie bloga grupie czytelniczej :)

   Usuń