niedziela, 12 czerwca 2016

Rebecca Yarros - "Ponad marzenia"

Tytuł: Ponad marzenia
Autor: Rebecca Yarros
Seria: Odważmy się kochać
Stron: 365
Gatunek: New Adult, romans, obyczaj, dramat, erotyka
Wydawnictwo: Amber
ISBN: 978-83-241-5820-1

Trzecia książka Rebecci, trzecia historia naznaczona dramatami, tajemnicami, błędami... Trzeci raz zasiadam pełna wiary w to co trzymam w rękach, w to co stworzyła Yarros, w to co chce mi pokazać i przekazać. Trzeci raz oddałam jej swoje serce, duszę i umysł - po prostu czułam, że mogę to zrobić i nie będę tego żałowała. To właśnie ona wlała we mnie wiarę w to, że książka może być nie tylko na papierze, ale i w nas. 

Poznajmy następny duet - Samanthę i Graysona - których ciągnie ku sobie od pierwszego kontaktu i wejrzenia, a którzy jak bohaterowie poprzednich części mają do ukrycia rzeczy o których nie mogą lub nie chcą rozmawiać.
Sam popełniła w swoim życiu jeden błąd - niestety taki, który przekreślił wszystkie jej plany. Jest piękna, bywa szalona, ale na dzień dzisiejszy jest przede wszystkim bardzo nieszczęśliwa. Dzięki wsparciu przyjaciół stara się coś zrobić - cokolwiek. Jagger, Josh i jak się okazuje nieświadomy niczego Gray to osoby dla których będzie nową współlokatorką.
Grayson jest facetem o żelaznych zasadach, twardy i zamknięty w sobie. Jego cel i marzenie to skończyć szkołę i zostać pilotem śmigłowca Apache. Uwielbia mieć wszystko pod kontrolą i do tej pory tak było. Zbudował w okół siebie ogromne mury nie do przebicia - wszyscy byli tego pewni. A jednak...
Krucha dziewczyna imieniem Sam niszczy wszystko i trafia dokładnie w jego serce. Jest jego ziemią, a on satelitą, która krąży w okół niej. Przyciąga ich do siebie i choć starają się najpierw to ignorować to w końcu pękają, a to co ich łączy okazuje się być silniejsze niż myślał ktokolwiek. 
Czy wyjawią sobie tajemnice? Czy dadzą sobie szanse na zaczęcie życia od nowa? Czy marzenia okażą się silniejsze niż łącząca ich miłość? Kto i co stanie na drodze do ich szczęścia? Kto będzie im kibicował, wspierał i towarzyszył tak w złych jak i dobrych momentach?

Wiele pytań, ale tak jak poprzednie książki Yarros tak i ta wymaga ich zadania. A to tylko kropla w morzu pytań jakie nasuwają się nam na myśl. Znów doświadczamy dramatów i bólu bohaterów jak by były naszymi. Znów przeżywamy wszystko nie tylko na papierze. Znów ogarnia nas pewnego rodzaju panika, że pozycja się skończyła, że opuszczamy bohaterów. Po prostu przeczytajcie, bo warto...

<Ocena: 10/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz