niedziela, 4 grudnia 2016

Carole Matthews - "Miłośniczki Czekolady i ślub"

Tytuł: Miłośniczki Czekolady i ślub
Cykl: Klub Miłośniczek Czekolady (Tom 4 )
Autor: Carole Matthews

Stron: 368
Gatunek: obyczaj, romans, dramat, literatura kobieca, literatura współczesna
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
ISBN: 978-83-276-2128-3

Czwarty tom przygód dziewczyn z Klubu Miłośniczek czekolady. Jednak mój trzeci, który udało mi się dorwać i przeczytać. I choć nie jest to dokładnie mój gatunek książek to coś mnie do nich ciągnie i powoduje, że zaliczam każdą kolejną, która wychodzi spod pióra Carole.

Każda z nas na pewno ma jakąś przyjaciółkę, może nawet kilka. I podejrzewam, że tak jak ja nie wyobrażacie sobie życie bez ich towarzystwa i wsparcia. Tak jest w przypadku dziewczyn - założycielek jakże sławnego Klubu Miłośniczek Czekolady.

Lucy, Autumn, Nadia i Chantal - cztery kobiety, które są dla siebie najważniejsze, są rodziną - tą jedyną i niezastąpioną. W ich życiu każdej z nich nareszcie pojawiła się miłość. 
Lucy choć nie pracuje już w kawiarni Czekoladowe Niebo, której na prawdę jej brakuje to jest najszczęśliwszą osobą pod słońcem u boku Najdroższego czyli Aidena - nie bez powodu planują ślub.
Nadia waha się nad wyjazdem na wieś do Jamesa, którego poznała podczas świątecznego wyjazdu. Boi się, że więź, która się między nimi narodziła w każdej chwili może prysnąć i straci tę namiastkę radości jaką dają im wieczorne rozmowy przez telefon.
Autumn na reszcie zaznała spokoju i radości będąc w związku z Milesem i jego córeczką Florence. Sama jednak jak na szpilkach oczekuje spotkania z oddaną do adopcji czternaście lat temu córką. 
A Chantal? Po rozstaniu z mężem i w trakcie finalizacji rozwodu próbuje ułożyć sobie życie w towarzystwie opiekuńczego, kochanego i wyjątkowego Jacoba, który z ogromną radością i godnością sprawuje na co dzień rolę ojca dla małej Lany.

Każda z nich doczekała się swojej miłości, a gdy dodamy do tego wsparcie w pozostałych dziewczynach to tak na prawdę niczego już nie muszą chcieć i oczekiwać. Jednak jak to w życiu bywa nigdy nie chce i nie może ułożyć się zbyt szczęśliwie i idealnie...

Nie chcąc zdradzać co czeka dziewczyny w kolejnym już tomie ich przygód pozwolę sobie po prostu zachęcić do przeczytania pozycji. Jeśli jeszcze nie znasz losów Klubu Miłośniczek Czekolady to zmień to. Jeśli masz możliwość to usiądź z zapasem czekolady pod ręką tuż koło kominka i daj się otulić wyjątkową atmosferą - radości, flirtu, ale i dramatu.


<Ocena: 8/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję wydawnictwu HarperCollins Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz