poniedziałek, 25 listopada 2019

Mia Słowik - "Jak zostałam peruwiańską żoną" - ZAPOWIEDŹ


"Jak zostałam peruwiańską żoną" Mia Słowik
       Planowana premiera: 27.11.2019 r.
Podążając za radą ezoterycznej terapeutki, z biletem w jedną stronę Mia wyrusza w podróż życia po Ameryce Południowej, gdzie zmaga się z wrodzonym brakiem asertywności i niezdecydowaniem. W trakcie wyprawy bierze udział w ceremonii Ayahuaski, spędza czas w indiańskich wioskach, centrach medytacyjnych, a nawet w domu niebezpiecznych paramilitares, nieustannie starając się odnaleźć drogę do samej siebie. Ostatecznie podróż rzeczywiście nieodwracalnie przemienia jej życie, w sposób, którego nigdy nie wzięłaby pod uwagę.
Literatura faktu, którą czyta się jak dobrą powieść. Pełna humoru, bez cenzury ukazuje blaski i cienie spontanicznej podróży europejskiej kobiety w patriarchalnej kulturze macho. Bezpretensjonalna „Brigitte Jones w podróży”!

Fragment:

Ayauhasca jest tak potężną magią, zarówno białą, jak i czarną, że jest w stanie zrobić wszystko, o co uczestnik poprosi. Nawet gdyby ktoś zażyczył sobie teraz, aby ten szaman umarł, ayahuasca na pewno to zrobi.
Wytrzeszczyłam oczy ze zdumienia.
Nie ma cienia wątpliwości – dodała, widząc moje niedowierzanie.
Zdejmuj buty – poradziła. Dopiero teraz zauważyłam, że prawie wszyscy uczestnicy chodzą boso. – Trzeba zachować szacunek i pokorę. Wtedy o wszystko można poprosić Matkę Ziemię. […]
Zdjęłam buty i po chwili przemyśleń poszłam w krzaki wypowiedzieć swoje życzenie. Nie bez strachu przed potężną magią ayahuaski, o której mówiła uczennica szamana.

3 komentarze:

  1. Ciekawa nowość. Poczekam jednak na pierwsze recenzje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie mocno wciągnęła. Pisane z humorem i takim jakby luzem. Fajnie się czyta. Opowieść sama w sobie też bardzo oryginalna.

    OdpowiedzUsuń