czwartek, 2 sierpnia 2018

Susan Lewis - "Nie ukryjesz się"

Autor: Susan Lewis
Stron: 472
Gatunek: romans, obyczaj, dramat, literatura kobieca, literatura współczesna, thriller, sensacja, kryminał
ISBN: 978-83-660-7406-4

Susan Lewis miałam okazję poznać dzięki jej wcześniejszej książce pt."Dziewczyna, która wróciła". Zrobiła ona na mnie pozytywne wrażenie, stąd też postanowiłam sięgnąć po kolejną jej powieść. Domeną Susan są ciężkie tematy, trudne relacje rodzinne, kłopoty i problemy. Choć nie są to przyjemne rzeczy, to właśnie takie przyciągaj moją uwagę. To dla takich spraw kocham czytać literaturę. A Lewis ma do tego pewien dar, który mam nadzieję, długo będzie wykorzystywać.

Matt i Justine są szczęśliwym małżeństwem. Choć na początku nie jest im łatwo wiązać koniec z końcem, to ochoczo się wspierają. Doczekali się córeczki Abby oraz synka Bena. Z pomocą matki kobiety udaje im się kupić dom marzeń, gdzie planują prowadzić spokojne i szczęśliwe życie. Niestety nie jest im to dane. Mały Ben spada z drzewa i oboje rodzice zastanawiają się, czy to, co wydarzyło się później to efekt tego wypadku czy po prostu tak miało być. Chłopak zaczyna dorastać i sprawia coraz więcej problemów. Jest wulgarny i wdaje się w bójki. Zostaje usunięty praktycznie z każdych zajęć sportowych z powodu swojego zachowania. Zarówno Matt, jak i Justine widzą to, ale nie wiedzą co zrobić, bo syn nie chce pomocy. Twierdzi, że to ich wina, że faworyzują Abby, że o niego nie dbają i się nim nie interesują. Gdy kilka lat później rodzi się mała Tallulah, Ben zmienia się jeszcze bardziej. Nikt już nie jest w stanie kontrolować jego zachowania. 
Pewnego dnia dochodzi do tragedii...

Susan Lewis napisała książkę na dwóch płaszczyznach. Czasy obecne gdzie Justine stara się ułożyć życie po największej tragedii w życiu. Z dala od męża i dla najmłodszej córki Luli. Trzeba jednak dać nacisk na słowo "STARA" się, bo jest to bardzo ciężkie.
Druga strona powieści to czasy przeszłe. Jak wyglądało życie McQuillanów przed dramatem oraz jak do niego doszło. 
Choć pozycja nie jest dynamiczna, akcja toczy się powoli, a prawdę z przeszłości odkrywamy krok po kroku, to ma ona inny za to bardzo duży plus. Czytasz, bo chcesz się dowiedzieć o co chodzi, co się wydarzyło i dlaczego do tego doszło. Susan genialnie rozplanowała grę emocji w tej powieści i jedyne co mogę powiedzieć to: Przeczytaj by poznać prawdę. Nie pożałujesz! 

<Ocena: 10/10>

Za udostępnienie egzemplarza do przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję księgarni Tania Książka

1 komentarz: