wtorek, 4 listopada 2014

Jessica Stern – „To nie mogło się zdarzyć: Uciekłam przed koszmarem z przeszłości”

To jedna z pierwszych książek z serii „Historia prawdziwa” która przeczytałam.
Jessica Stern (autorka jak i bohaterka książki) jest dziś ekspertem w sprawach terroryzmu na świecie. Ale w młodości była ofiarą gwałtu. Nie od dziś wiemy, że ten rodzaj przemocy jest dla nastolatki czy dojrzałej kobiety traumą na resztę życia. Tak na prawdę prócz ofiary nikt nie wie jakie to uczucie i jak po tym wszystkim znów się pozbierać. Tylko one wiedzą jakie ma to skutki w przyszłości ich i być może ich rodzin (piszę być może, bo niejedna kobieta rodziny po czymś takim nie założyła i nie założy)* Pani Jessica spróbowała w formie śledztwa i wspomnień pokazać nam co przeszła i przeżyła – a było tego sporo. W wieku 15 lat została zgwałcona i pozwala nam się zatopić w jej historię. Jest o tyle ciężka, że pisana w pierwszej osobie co daje nam możliwość wejść w całą tą sytuację dogłębniej. Czytając tę książkę odczuwamy razem z autorką wiele różnorodnych emocji począwszy od strachu i bólu, przez zwątpienie po wiarę w lepsze. Książka napisana prosto, ale dojrzale co czuje się na każdej stronie historii.
Książka trudna i momentami ciężka. Czyta się ją dość długo, bo jej forma jest jak by to ująć dziwna, nie sprzyja czytaniu mimo tematyki, po którą kobiety chętnie sięgają. Polecam ją każdemu kto lubi literaturę faktu choć może być tak, że nie każdy przez nią przebrnie.
*Prawdopodobne jest, że mój wpis przeczyta nie jedna ofiara tego przestępstwa dlatego za wszelkie niezgodności z realiami z góry przepraszam
<Ocena: 6/10>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz