wtorek, 4 listopada 2014

James Thompson - „Anioły śniegu”

No tak mamy tutaj skandynawskie klimaty czyli dużo śniegu, ciemność i przeszywające zimno.Tak to jest ta mniej lubiana strona skandynawskiej aury. I tak zafascynowana nie mogła tej książki przepuścić. Tyle, że mimo tej fascynacji książka długo leżała nie czytana, bo nie umiałam się za nią zabrać. Do teraz tego żałuję tak jak faktu, że powieść skończyła się zbyt szybko.
„Anioły śniegu” to pierwsza część cyklu o śledztwach, które prowadzi inspektora Kari Vaara. Czterdziestolatek po tragicznych przejściach. Związał się z amerykanką Kate i to jej oczami poznajemy Finlandię obiektywizmem przyjezdnej osoby. Historia toczy się w okresie kaamos czyli  przedświąteczny okres Bożego Narodzenia. To czas kiedy kraj spowija ciemność a mróz często spada poniżej -30 st. W takich warunkach nie trudno o depresję, nadużywanie alkoholu, samobójstwa, senność czy stres. To właśnie w  tedy dochodzi do bestialskiego morderstwa somalijskiej aktorki. Kaari ma za zadanie rozwiązać tę trudna sprawę. Kilka wątków w tym seryjni mordercy, motywy religijne czy rasistowskie. Który okaże się tym prawidłowym?
Niesamowita,wciągająca,intrygująca…  Specyficzny mroczny i tajemniczy klimat oraz lekki i przyjemny styl wciągają bez granic.
Lubisz kryminały? Lubisz skandynawskie klimaty? W takim razie nie możesz ominąć tej pozycji. Książka dla każdego!
<Ocena: 7/10>

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza