wtorek, 4 listopada 2014

Zoë Beck – „Zamiana”

To pierwsza książka z serii thrillerów Sonii Dragi jaką miałam okazję przeczytać. Było warto i seria na stałe zagości w mojej bibliotece.
Jedna książka i dwie opowieści rozłożone w czasie. Specyficzna jak na thriller. Tu nie znajdziemy trupów, morza krwi czy typowej dynamicznej fabuły. Książka ma dość surową narrację i specyficzna formę. Niektórym może wydawać się momentami wręcz oschła. Akcja toczy się pomalutku, małymi kroczkami i widać, że to nie na niej zależy autorce lecz na przekazaniu motywów niektórych osób, ich zachowaniu, tego co można wmówić innym, gdy brak przeciw temu dowodów… Książka opowiada historię Fiony i Carli, pokazuje jak obie dążą do poznania prawdy mimo pojawiających się na ich drogach problemów, ukazują reakcje środowiska na ich zmagania. W tej powieści nie skupiamy uwagi na wątku sensacyjnym lecz na motywach zachowań ludzi.
Książka  niektórym może nie przypaść do gustu, może wydawać się nudna i surowa. Ale wynagradza nam to łatwy język i duża ilość dialogów. Dla wielbicieli thrillerów, ale tych psychologicznych i niezbyt zawiłych, gdyż fabuła przewidywalna – na szczęście nie psuje efektu całości.
<Ocena: 7/10>

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza